Cookie Consent by Free Privacy Policy website
www.obchodelektronika.cz
www.obchodelektronika.cz

Fotovoltaické panely - dotazy

Je možné objednat jen jeden či několik kusů fotovoltaických panelů

Ano. Umíme zaslat jeden fotovoltaický panel, několik kusů, paletu i kontejnerové množství. 

Jak probíhá objednávka fotovoltaických panelů?

V krocích: Zvolíte počet kusů fotovoltaických panelů, klikněte na "koupit", případně přidáte další zboží, zvolte osobní odběr nebo přepravu fotovoltaických panelů. Při přepravě zasíláme podklady pro úhradu panelů a dopravy do vašeho e-mailu. Následující pracovní den po úhradě (nebo dle domluvy) zasíláme FV panely na adresu doručení. Druhý pracovní den jsou panely u Vás. 

Jak fotovoltaické panely uhradím? 

Osobní odběr (zdarma): hotově při převzetí. Zaslání: převodem na účet / dobírka.

Nabízíte i konstrukce a další materiál?

Ano, nabízíme:

Co je to technologie PERC

PERC (Passivated Emitter and Rear Cell) je nová technologie, která především dokáže vyrobit více energie na menší ploše. Na pohled není viditelný rozdíl mezi konvenčními solárními články a články s technologií PERC. Další vrstva PERC uvnitř panelu zajišťuje, že elektrony na zadní straně článku nemohou uniknout. Světelné vlny, které ještě nevytvořily elektrony, se vrátí do těla solárních článků. Technologie PERC zvyšuje efektivnost panelu, což je patrné zejména za špatných světelných podmínek. Např. za soumraku  je znatelné zvýšení výkonu až 10 Wp za standardních testovacích podmínek. PERC panel najdete zde. 

Co je PID? 

Potenciální indukovaná degradace (PID). Zjednodušeně mezivrstvová polarizace vedoucí až k nevratné degradaci křemíku ve fotovoltaických panelech vlivem rozdílu potenciálů vůči zemi. PID rezistentní panel najdete např. zde.

PID způsobuje nevhodnou polarizaci nábojů FV článku, v jejímž důsledku článek není schopen dodávat elektrický proud. K tomuto jevu dochází nejdříve zpravidla na panelech, které jsou nejblíže u záporného pólu stringu. Zde se potenciál (napětí vůči zemi) FV článků podle délky stringu a typu používaného střídače obvykle pohybuje mezi −200 V a −450 V. Rám FV panelů má ale naproti tomu potenciál 0 V, protože z bezpečnostních důvodů musí být uzemněný. Kvůli tomuto elektrickému napětí mezi FV články a rámem se může stát, že se z materiálů použitých ve FV panelu uvolní elektrony a stečou přes uzemněný rám. To za sebou zanechá náboj (polarizaci), který může nevýhodným způsobem pozměnit charakteristickou křivku FV článků.
S rostoucím rozdílem potenciálů přitom roste úměrně i riziko vzniku degradace křemíku a ztráta výkonnosti panelů. Čím více je tedy zapojených modulů ve stringu, tím je riziko degradace a výsledný úbytek výkonnosti vyšší. Největší poškození je tedy pozorovatelné nejdříve na posledním panelu na záporném konci stringu. Čím déle PID působí, tím více postupuje poškození na další panely směrem ke kladnému konci stringu. Kromě délky stringu jsou dalšími faktory, zvyšující riziko šíření PID, především kvalita použitých materiálů při výrobě panelů a klimatické podmínky -  teplo a vlhkost.

PID byl ve světě sice úplně poprvé zmíněn již kolem roku 1970, ale dlouhou dobu byl pouze laboratorně zkoumán. Ve spojitosti s hrozbou pro výkonnost elektráren problém PID prezentovala poprvé až v roce 2010 společnost SOLON a poukázala na jeho negativní důsledky na životnost FV panelů. První cílené testování v praxi prováděl v roce 2012 v Německu Fraunhofer Institut. Podle výsledků z tohoto testu celých 46 procent z namátkově vybraných 95 fotovoltaických modulů různých výrobců bylo prokazatelně pozitivních na PID. Po roce 2012 se tak i výrobci panelů začali problematice PID detailněji věnovat a zaměřovat na výrobu panelů tzv. PID rezistentních.

PID se většinou začíná projevovat po 2 až 4 letech fungování FV elektrárny.

Jak objednám fotovoltaické panely

Klikněte na fotovoltaický panel, který si přejete objednat. Do pole ks napište požadovaný počet panelů a  klikněte na pole "Koupit". Pokud si přejete objednat také konektory, kabely či další zboží, klikněte na pole pokračovat v nákupu. V košíku pak vyplňte fakturační a dodací adresu.  Pro dokončení zaškrtněte souhlas s OP a klikněte na "objednat". Vydržte, než se objednávka odešle a případně doporučte EshopElektronika.cz známým. 

Jakou dopravu zvolit? 

U fotovoltaických panelů zvolte buďto osobní odběr nebo si vyberte přepravce který vám objednávku doručí. Cena přepravy je zobrazená u přílušného přepravce na základě PSČ a velikosti objednávky. Balné je zdarma.

Osobní odběr: Po telefonické domluvě, je možné objednávku převzít a uhradit osobně v externím skladu na adrese Dobronická, Praha 4 Libuš. Osobní odběr je možný Po - Pá 8:00 až 15:30. 

Zaslání: Fotovoltaické panely jsou nadrozměrné a těžké zboží (více než cca 1,6, x 1m x 0,06 a včetně balení cca 22kg). Proto je potřeba dopravu nacenit individuálně. Zasíláme přepravcem SCHENKER nebo TopTrans, se kterými spolupracujeme od roku 2010. Cenu dopravy se spočítá na základě PSČ a velikosti objednávky. Pokud se Vám cena nebude zdát, je možné objednat dopravu vlastní. Vždy se snažíme nabízet cenu co nejnižší. Balné fotovoltaických panelů je zdarma. U některých výrobků / sad uvádíme cenu dopravy v popisu.
Pokud máte v objednávce fotovoltaické panely s dopravou zdarma a vyberete platbu na dobírku, pak hradíte pouze poplatek dopravce za platbu na dobírku. Pokud máte panely s dopravou zdarma a montážní materiál, pak hradíte pouze dopravu za montážní materiál. Ceny přepravy panelů se pohybují v řádu vyších stokorun až tisicikorun - dle vzdálenosti a hmotnosti. Využijte dopravy zdarma na vybrané fotovoltaické panely!

Jak je fotovoltaický panel na přepravu zabalen?

Dobře, tak, aby se nemohl poškodit. Fotovoltaické panely jsou z výroby baleny na paletě v kartonové krabici po 26 až 37 kusech. Kusové zásilky balíme po 1 kusu na paletě. Balné je zdarma, příplatek za paletu při objednání 1 ks panelu je 600 Kč, od 2 ks jej neúčtujeme. Pro osobní odběr jsou fotovoltaické panely volně ložené - lépe se s nimi pak manipuluje při naložení do auta (dají se uchopit za rám) a jsou snáz přenositelné (někteří naši zdatní zákazníci to zvládají i MHD!). 

Jsou fotovoltaické panely nové?

Ano, všechny námi nabízené fotovoltaické panely jsou nové, nepoužité, přímo z výroby. 

Je cena fotovoltaických panelů včetně DPH?

Ano, ceny zde uvedené zahrnují DPH 21%.

Je v ceně FV panelů zahrnut recyklační poplatek? 

Do ceny fotovoltaických panelů je potřeba připočítat recyklační poplatek 2,2 Kč bez DPH na 1 kg hmotnosti panelu (46 - 74 Kč vč. DPH na FV panel dle hmotnosti panelu). Jsme registrováni u provozovatele kolektivního sběru elektroodpaů a fotovoltaickáých panelů RETELA. 

Adresa pro osobní odběr fotovoltaických panelů (externí sklad): 

EshopElektronika.cz, sklad ZACH TRANS, Dbronická 1269, hala A1, 14800 Praha 4 Libuš. Vyzvednutí je možné v pracovní dny, 8:00 - 15:30 (pracovní doba skladu) po předchozí objednávce a potvrzení termínu.

Dotaz: 

Dobrý den, uvažuji o solárním ohřevu TUV.
Je možné tento systém použít v domácnosti i pro jiné spotřebiče?
Máme 3 člennou domácnost a spotřeba teplé vody asi nebude tak velká. Dá se vyrobená elekřina použít například na vaření?
Dají se k fotovoltaickému systému na ohřev TUV připojit baterie?
 

Fotovoltaická sada pro ohřev vody je ostrovní, tedy na síť nepřipojený, systém. Výstupem se modifikovaná  sinusoida (v el. síti čistá sinusoida), výkon je nestabilizovaný (kolísá s osvitem slunce) - nevadí při ohřevu vody. Přebytečnou  energii lze využít ze zásuvky na měniči, zejména pro odporové  spotřebiče. Pro vaření se tedy využít nedá, případně využití není komfortní, připojení baterií možné není. Pomocí relé možno připojit jiné odporové spotřebiče. Pro FV systém s využitím elektřiny v domácnosti, či jejím ukládáním ​je nutno uvažovat o jiném způsobu instalace a připojení. 

 

Děkujeme za přízeň a přejeme hodně slunce!

řadit
zobrazit
 z 0
výrobce

Žádné výrobky v této kategorii nenalezeny.
www.obchodelektronika.cz
© eshopelektronika.cz 2021
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.